ویزا

ویزا کانادا

دریافت ویزای کانادا

مراحلی برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه دارد. این مراحل عبارتند از:

 • تعیین نوع ویزا: قبل از هرچیزی باید نوع ویزای مورد نیاز خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای هدف سفرتان، ویزای مناسب را انتخاب کرده‌اید.
 • تکمیل فرم‌های مربوط به سفارت: در این مرحله اطلاعات مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت و دریافت ویزا.
 • آماده‌سازی مدارک: این مرحله که از مهم‌ترین مراحل برای دریافت ویزاست باید با دقت زیادی انجام شود. این مدارک شامل اسناد شناسایی، مدارک مالی، مدارک تحصیلی و سوابق کاری می‌شود. بعد از جمع‌آوری مدارک باید آن‌ها را از طریق دارالترجمه‌های رسمی ترجمه کنید.
 • ثبت‌نام آنلاین: ساخت اکانت در سایت سفارت کانادا و آپلود مدارک با دقت بالایی انجام می‌شود تا همه چیز برای آفیسرهای سفارت کاملا واضح و روشن باشد.
 • پرداخت هزینه‌های ویزا: هزینه‌های مربوط به ویزای شما نیز به صورت آنلاین پرداخت می‌شود. مبلغ هزینه‌ها به نوع ویزا مورد نظر شما بستگی دارد.
 • انجام انگشت‌نگاری: پس از ارسال مدارک و ثبت درخواست، با در دست داشتن نامه انگشت‌نگاری به یکی از دفاتر VAC کانادا مراجعه می‌کنید تا اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنید.
 • دریافت ویزا: در مرحله آخر باید منتظر ایمیل جواب ویزا از سمت سفارت کانادا باشید. در صورت تایید درخواست‌تان، ویزای کانادا به شما اعطا می‌شود.
 • پیکاپ ویزای کانادا: اگر ویزای شما قبول شده باشد، برای درج لیبل ویزا در پاسپورت‌تان بهتر است که از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنید.

برای دریافت ویزای این کشور، نیاز به آگاهی دقیق از شرایط و مقررات مربوط به ویزا دارید و باید با دقت و دانش کافی، این مراحل را طی کنید. بنابراین بهتر است که از راهنمایی افراد باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

انواع ویزای کانادا

برای انتخاب نوع ویزای خود، باید در قدم اول هدف‌تان را از سفر تعیین کنید. ویزاهای کانادا به‌طورکلی به دو دسته دائم و موقت تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • ویزای دائم: این نوع از ویزا می‌تواند امکان ورود و خروج از کانادا را بدون محدودیت زمانی فراهم کند. افراد زیادی به دنبال دریافت این نوع ویزا هستند که برای رسیدن به آن باید مراحل خاصی را سپری کنند.
 • ویزای موقت: همانطور که از نام این نوع ویزا مشخص است، از آن برای صدور اجازه ورود به کانادا در بازه زمانی مشخصی استفاده می‌شود. انواع ویزاهای تحصیلی، کاری، توریستی و … از نوع موقت هستند.

درباره ویزای تحصیلی کانادا

کانادا از سیستم آموزشی پیشرفته و مجهزی برخوردار است که سرمایه‌گذاری زیادی برای ارتقا آن در سال‌های طولانی انجام شده است. تفاوت زیادی که از لحاظ کیفیت آموزش بین مراکز آموزشی کانادا و دیگر کشورها وجود دارد باعث می‌شود که متقاضیان زیادی برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. دو نوع ویزای دانشجویی و دانش‌آموزی :

 • ویزای دانش‌آموزی کانادا: تقسیم بندی سطوح آموزشی در مدارس کانادا از سطح 1 آغاز شده و تا سطح 12 ادامه پیدا می‌کند. بر طبق قوانین آموزشی این کشور، دانش‌آموزان خارجی باید حداقل چهار سال سن داشته باشند و از پشتوانه مالی خوبی برای پرداخت هزینه‌های دوره تحصیل برخوردار باشند. سن کم این افراد باعث شده که به شخصی به‌عنوان قیم (Custodian) نیاز داشته باشند.
 • ویزای دانشجویی کانادا: تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا این فرصت را برای دانشجویان فراهم می‌کند که در کنار درس خواندن با بهترین امکانات، در آینده فرصت‌های شغلی خوبی هم داشته باشند. برای دریافت این نوع ویزا باید در کنار مدارک تحصیلی پایه‌های قبلی و مدارک مالی، پذیرش یکی از دانشگاه‌های کانادا را هم بگیرید

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که با هدف توریستی و گردشگری صادر می‌شود، در حال حاضر به صورت ویزای مولتی کانادا به دست صاحبان خود می‌رسد. این ویزا در ایران با نام ویزای ۵ ساله شناخته می‌شود. با استفاده از ویزای مولتی متقاضیان می‌توانند بدون محدودیت زمانی (تا پایان اعتبار پاسپورت) هربار به مدت ۶ ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشند.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا نیز نوعی از ویزاهای توریستی به شمار می‌رود که برای والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها صادر می‌شود. برای استفاده از این ویزا نیاز است که فرزندان یا نوه‌های این فرد از ساکنین دائم یا شهروندان کانادایی باشند.  امروزه انواع ویزاهای توریستی کانادا به صورت مولتی یا ویزای ۵ ساله صادر می‌شوند. صاحبان این ویزا تا ۵ سال با هر بار ورود به کانادا، ۶ ماه اجازه حضور در این کشور را دارند.

از مدارک مهم برای اخذ سوپر ویزا می‌توان به دعوت‌نامه و مشخصات کامل از طرف فرزند یا نوه متقاضی اشاره کرد. همچنین باید مدارکی را برای اثبات ارتباط خویشاوندی خود ارائه کنید.

مراحل دریافت ویزای کانادا

برای این کار بعد از جمع‌آوری مدارک باید برای دریافت وقت سفارت کانادا اقدام کنید. امکان دریافت وقت سفارت کانادا به دو صورت حضوری و آنلاین وجود دارد :

دریافت ویزای آنلاین : برای انجام درخواست آنلاین ویزای خود باید ابتدا یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا ایجاد شود. پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت و دریافت کد کاربری، فرد می تواند نسبت به درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا اقدام کند.

برای انجام این کار باید تمامی مدارک به صورت اسکن شده موجود باشد. پرداخت هزینه ویزا در این روش تنها از طریق کارت اعتباری صورت می‌گیرد. پس از اتمام کار، متقاضی یک شماره پرونده و برگه انگشت‌نگاری دریافت می‌کند که پیگیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می‌گیرد.

بعد از پایان مراحل ثبت‌نام آنلاین، متقاضی ویزا یک ماه زمان دارد تا برای انگشت‌نگاری اقدام کند. برای انجام انگشت‌نگاری باید به یکی از کنسول‌گری‌های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول، ابوظبی یا دبی و یا ارمنستان مراجعه کنید. زمان پاسخگویی به درخواست آنلاین بر اساس اعلان سفارت کانادا، حدود ۲۵ روز در نظر گرفته شده است.

دریافت ویزای حضوری : در روش حضوری شخص باید با در دست داشتن تمامی مدارک (به صورت ترجمه شده با مهر دارالترجمه رسمی) به یکی از کنسولگری‌های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول، دبی یا ابوظبی و یا ارمنستان مراجعه کند. او بعد از تحویل مدارک به دفاتر VAC مرحله انگشت‌نگاری را هم به صورت حضوری طی می‌کند تا درخواست ویزای او کامل شود.

در این روش همه هزینه‌های مربوط به ویزا از طریق بانک به حساب سفارت کانادا واریز می‌شوند و رسید آن‌ها به همراه مدارک به کارگزاری تحویل داده می‌شود. پس از تحویل مدارک به سفارت کانادا، فرد یک کد پیگیری (Tracking ID) دریافت می‌کند که از طریق آن می‌توان وضعیت پرونده وقت سفارت خود را پیگیری کند.

در هر دو روش حضوری و آنلاین در صورتی که با درخواست ویزا موافقت شود، نیاز است که برای الصاق ویزا یا پاسپورت، یک سفر مجدد به کشور محل دفتر VAC داشته باشید. با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا دیگر نیازی به سفر مجدد ندارید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

 • اصل پاسپورت‌های جدید و قدیم (۱۰ سال اخیر) به‌صورت امضا شده.
 • یک قطعه عکس ۴٫۵ * ۳٫۵.
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی.
 • ترجمه رسمی سند ازدواج.
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی
 • نامه تمکن مالی + پرینت حساب بانک به زبان انگلیسی که نشان‌دهنده گردش درآمد ماهانه بالا باشد. (به همراه مهر لاتین بانک)
 • ترجمه رسمی سند ملکی.
 • مدارک شغلی + ترجمه رسمی : برای صاحبین مشاغل، جواز کسب، روزنامه رسمی، آگهی تغییرات شرکت و برای کارمندان، نامه اشتغال به کار (ذکر تاریخ اشتغال به کار، سمت و حقوق دریافتی ماهیانه الزامی می‌باشد) + فیش حقوقی ۳ ماه آخر و برای بازنشستگان، ارائه حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی الزامی می‌باشد.
 • رزرو بلیط و رزرو هتل و یا دعوتنامه به همراه مدارک اقامتی دعوت‌کننده (اسکن PR یا پاسپورت+مدارک مالی) و مدارک اثبات خویشاوندی با شخص دعوت‌کننده.
 • پیوست‌ها:
  ۱- افراد متأهل، مطلقه و دارای فرزند ملزم به ارائه اسناد مربوطه به همراه ترجمه می‌باشند.
  ۲- پایان خدمت سربازی برای آقایان به همراه ترجمه به صورت اختیاری است.
  ۳- گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان به همراه ترجمه رسمی
  ۴- تأیید دادگستری و تأیید اداره فنی قوه قضاییه برای تمامی ترجمه‌ها اختیاری می‌باشد.

انگشت نگاری ویزای کانادا

برای اتمام درخواست ویزای خود و ثبت آن در سفارت انجام انگشت نگاری الزامی است. در حالتی که متقاضی ویزای کانادا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می‌کند تا ۳۰ روز مهلت دارد که به یکی از شعب وک در آنکارا، استانبول، ابوظبی، دبی یا ارمنستان مراجعه کند. در غیراین‌صورت درخواست او باطل شده و هزینه‌های پرداخت شده عودت داده نمی‌شود.

در صورتی که فرد حضوری اقدام به اخذ وقت سفارت کانادا نماید؛ هنگام ثبت نام و تحویل مدارک، انگشت نگاری انجام می‌شود. توجه داشته باشد که تا زمانی‌که انگشت‌نگاری انجام نشود ثبت‌نام ویزای کانادا تکمیل نشده و درخواست ویزای او مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

ریجکت شدن ویزای کانادا

رد یا ریجکت شدن ویزای کانادا یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان ویزای این کشور محسوب می‌شود؛ اما چه عواملی و فاکتورهایی منجربه ریجکت شدن ویزای کانادا می‌شود؟ تردید افسر ویزا کانادا درباره بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا، مدارک ناقص و عدم تمکن مالی مناسب از جمله مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا است. در این شرایط باید برنامه‌ریزی شما طوری تنظیم شده باشد که بتوانید افسر پرونده را متقاعد کنید، در غیر این‌صورت ویزای کانادای شما مردود می‌شود. به طور کلی دلایل زیر می‌توانند از اصلی‌ترین عوامل رد ویزای شما باشند:

 • عدم بودجه کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر.
 • عدم ارائه دلایل قانع‌کننده‌ به افسر پرونده برای انگیزه سفر.
 • نداشتن سابقه سفر مناسب.
 • زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهداف نامناسب.
 • تشخیص افسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی متقاضی.
 • پیوندهای خانوادگی شما در کشور مبدا قوی نباشد.
 • نتوانید افسر پرونده را برای از خروج از کانادا پس از تحصیل یا سفر توریستی قانع کنید.

همانطور که گفته شد برای گرفتن ویزای شما می توانید مراحل اخذ و پیگیری جهت دریافت جواب، از سفارت را انجام دهید اما این مراحل نیاز به زمان زیاد و تجربه و مهارت لازم دارد پیشنهاد ما به شما این است که بی دغدغه و راحت با پیگیری های به موقع از طرف موسسه تصمیم گیری صنعت گردشگری بین الملل درخواست ویزای خود را به ما بسپارید سال ها تجربه و گرفتن بیش از هزاران ویزا باعث شده با افتخار پیشنهاد یک راه سریع و مطمئن را به شما ارائه دهیم.

بامشاوران ما تماس بگیرید.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also
Close
Back to top button