خدمات ICOTP

پذیرش تحصیلی

پذیرش تحصیلی

پذیرش تحصیلی فرآیندی است که طی آن دانشجویان وارد آموزش عالی در دانشگاه ها و دانشکده ها در کشورهای مختلف می شوند. این روند از کشوری به کشور دیگر و از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت است.

شرایط دریافت پذیرش دانشجو

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه ها و کشورهای مختلف تفاوت هایی با هم دارند اما به طور کلی این مدارک برای فرایند پذیرش دانشگاهی لازم است:

  • مدرک زبان : دانشگاه هایانگلیسیزبان معمولا نمره خاصی را در آزمون تافل یا آیلتس برای پذیرش دانشجو اعلام می‌کنند. در بعضی دانشگاه ها ممکن است آزمون دولینگو یا سایر زبان ها هم مورد تایید باشد. دانشگاه های غیر انگلیسی هم به همین ترتیب سطح خاصی از دانش زبانی را برای پذیرش اعلام می کنند.
  • رزومه: رزومه یا سی‌وی شامل سوابق تحصیلی، شغلی، تجربیات، تحقیقات، پروژه‌ها، مقاله یا اختراع، نمره ی زبان و تمام قابلیت ها و علایق شخص می شود که در قالب استاندارد ویژه‌ای نوشته شده است.
  • انگیزه نامه: در انگیزه‌نامه هدف متقاضی از تحصیل در یک رشته خاص و عواملی که باعث شده فرد این دانشگاه و این رشته و این مسیر را برای آینده خود برگزیند، گزارش داده می‌شود
  • توصیه نامه از اساتید معتبر دانشگاه
  • اصل و ترجمه ریز نمرات در مقطع قبلی دانشگاه

پذیرش تحصیلی از کشورهای مختلف

  • کانادا : در میان کشورهای انگلیسی‌زبان مانند انگلیس و استرالیا، کانادا ارزان‌ترین کشور برای ادامه تحصیل و زندگی محسوب می‌شود؛ رتبه‌بندی موسسه های آموزش عالی این کشور و اعتبار مدارک دانش‌آموختگی، بر کیفیت زندگی در کانادا مضاف شده و در لیست متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. به‌طور کلی تحصیل در کانادا نیازی به شرکت در آزمون ورودی دانشکده یا دانشگاه ندارد؛ تنها با دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی، می‌توان برای مهاجرت تحصیلی آماده شد. یکی از جنبه‌های خاص کشور کانادا وجود دو زبان ملی است.
  • اروپا : در حال حاضر، بسیاری از دانشجویان بین المللی مایل به تحصیل در اروپا و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اروپایی هستند. آلمان کشوری که تحصیل در آن کم هزینه و رایگان است، دانشگاه های با کیفیت بالا و ممتاز در اروپا، کار دانشجویی، سفر در حوزه شینگن(شنگن) در کشوری که اقتصاد موفق و بازار کار پویایی برای فارغ التحصیلان خود است. پذیرش تحصیل در فرانسه همانند کشور آلمان دانشگاه های دولتی امکان تحصیل رایگان و کم هزینه را به شما می دهد البته باید توجه داشت که تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی بسیار محدود می باشد. بیشتر تمرکز رشته ها به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا می باشد. کشور بعد که یکی از مقاصد تحصیلی منتخب اروپا محسوب می باشدکشور سوئد است دانشگاه های تراز اول و با کیفیت بالادر تمامی مقاطع به زبان انگلیسی پذیرش دارد. دانشگاه های کشور سوئد از نظر دانشگاه های آلمان و فرانسه کمی گرانتر هستند که البته دانشجویان با نمرات بالا می توانند از بورس دانشگاهی و تحصیل کم هزینه در سوئد بهره ببرند.
  • ترکیه : همسایه شمال غربی ایران با ارتقا سیستم آموزشی خود در مقاطع عالی به تازگی تبدیل به مقصد مهاجرت تحصیلی ایرانیان شده است. تنوع برنامه‌های تحصیلی طراحی شده در دانشگاه‌های این کشور ادامه تحصیل در ترکیه را برای تمامی رشته‌های تحصیلی و تمامی مقاطع امکان‌پذیر کرده است. اعتبار و سطح بالای آموزش در بسیاری از دانشگاه های ترکیه طی کردن پله‌های ترقی را برای متقاضیان آسان و هموار کرده است. بر اساس قوانین مهاجرتی این کشور، ایرانی‌ها جهت ورود به مرزهای این کشور چه با هدف گردشگری و چه با هدف تحصیل و اقامت طولانی‌تر نیازی به ویزا ندارند، همین امر، رفت و آمد به این کشور را تسهیل کرده و موجب شده در گزینه اول لیست مهاجرت تحصیلی به خصوص برای رشته‌های پزشکی و سفرهای گردشگری قرار بگیرد.

بامشاوران ما تماس بگیرید.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button